Zdjęcia inne niż wszystkie

Jeśli szukasz zdjęć unikatowych, innych niż wszystkie, gwarantujących najwyższą trwałość, zapraszam do mojego studia.

Wszystkie zdjęcia wykonywane ręcznie, z zastosowaniem manualnych technik fotografii artystycznej gwarantujących niepowtarzalność i najwyższą trwałość powstałych odbitek. Większość zdjęć wykonuję za pomocą analogowych aparatów wielko i średnioformatowych, chociaż nie unikam też korzystania z cyfrowych negatywów. Klient każdorazowo otrzymuje ręcznie wykonane odbitki gwarantujące najwyższą trwałość, tworzone z zachowaniem rygorów archiwalności stosowanych przez muzea i galerie, przy użyciu najwyższej jakości materiałów.

Wykonane w ten sposób zdjęcia nie dają się w żaden sposób porównać z powszechną dziś fotografią cyfrową czy wydrukiem fotograficznym, Gwarantują unikatowość, niepowtarzalność i najwyższą trwałość. Ich podstawowe zalety to.

Ręczne wykonanie

Swoim klientom oferuję ręcznie wykonane fotografie artystyczne w postaci sygnowanych i oprawionych odbitek, doskonałych do prezentacji na ścianie jako jedyna w swoim rodzaju forma dekoracji biura czy domu lub na elegancki prezent. Odbitki wykonuję własnoręcznie w ilości zamówionej przez klienta, który zyskuje pewność, że posiada dzieła oryginalne i niepowtarzalne.

Unikatowość

W dobie obrazów powielanych mechanicznie, zalewających internet identycznych kopii tego samego zdjęcia, unikatowość nabiera nowego znaczenia. W moim studio zdjęcia wykonywane ręcznie w ograniczonej ilości egzemplarzy, zgodnej z życzeniem klienta, co sprawia, że one unikalnymi oryginałami, podobnie jak w przypadku grafik czy obrazów. Warto również pamiętać, że sam wybór techniki nadaje powstałym fotografiom niepowtarzalnego charakteru.

Dla osób bardziej wymagających proponuję zdjęcia wykonane techniką ambrotypii, gdzie każdy obraz jest unikatowy i niemożliwy do powielenia.

Trwałość

Trwałość wykonywanych zdjęć zależy od wybranej techniki, jednak w każdym przypadku przekracza sto lat, o czym wymownie świadczą zachowane do dziś odbitki dziewiętnastowieczne. W przypadku zdjęć od początku wykonanych metodą analogowądodatkowym atutem jest fakt zachowania negatywu, który przechowywany w prawidłowych warunkach, umożliwi wykonanie dodatkowych odbitek nawet po wielu latach.