Zaplecze

W przeciwieństwie do fotografii cyfrowej, która potrafi obyć się jednym aparatem i komputerem, tradycyjne metody fotografii wymagają odpowiedniego zaplecza i sprzętu, dopasowanych do poszczególnych technik fotograficznych. Tu nie ma już miejsca na aparaty czy osprzęt nadające się do wszystkiego; zaplecze musi być dostosowane do wykonywanej techniki.

W zależności od potrzeb, zdjęcia wykonuję aparatami średnioformatowymi Pentax 645  bądź aparatami wielkoformatowymi, chociaż często korzystam też z aparatu cyfrowego. Do pracy w studio korzystam z kamer Globica w formacie 13×18 i 18×24 cm. Do pracy w plenerze wykorzystuję kamery Mentor w formacie 13×18 oraz 18×24. FKD w formacie 18×24 cm, a także unikatowy19to wieczny aparat w formacie 30x40cm.

Dysponuję także mieszczącą się w Trąbkach Wielkich,  profesjonalną pracownią umożliwiającą pracę w dowolnie wybranej tradycyjnej technice fotograficznej, studiem fotograficznym z oświetleniem błyskowym i ciągłym przystosowanym do pracy w technice mokrego kolodionu oraz pracownią warsztatową mieszczącą się w centrum Gdyni, przy ul. Świętojańskiej.

ambrotyp w plenerze

Ambrotyp na szkle. © Radosław Brzozowski

Osobom uczestniczącym w warsztatach zapewniam niezbędny sprzęt, w tym kamery wielkoformatowe.

zaplecze

Wszystkie odbitki wykonuję z wykorzystaniem najwyższej klasy materiałów; bezkwasowych papierów Fabriano, Canson i Bergger oraz odczynników o najwyższym stopniu czystości, co gwarantuje maksymalną trwałość wykonywanych prac. Zdjęcia również oprawiane w materiały najwyższej jakości.

Odbitka olejna

Odbitka olejna 26x39cm. © Radosław Brzozowski